Świat według Kiepskich | odc. 168: Harakiri

serial komediowy Polska 2005  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Paździoch uważa, że czasy nie sprzyjają ludziom wybitnym i myśli o samobójstwie. Prosi Kiepskiego, by wymyślił mu oryginalny rodzaj śmierci.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów.

W tym odcinku

Paździoch zwierza się Ferdkowi, że od dawna zastanawia się nad popełnieniem samobójstwa. Jest przygnębiony, ponieważ uważa, że dzisiejsze warunki polityczno-społeczne nie sprzyjają nawet jednostkom wybitnym. Występuje zatem z zaskakującą propozycją. Ponieważ uznaje Kiepskiego za człowieka z fantazją, prosi go, aby obmyślił mu jak najbardziej spektakularny rodzaj śmierci.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...