Rodzina zastępcza | odc. 6: Zazdrość i pisanina

serial komediowy Polska 1999  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

U Kwiatkowskich pojawia się komandos, który chce zabić Jacka. Jacka nie ma, więc trzyma Ulę, Majkę, Ankę i bliźniaczki na muszce. Okazuje się, że Jacek rozbił jego związek z narzeczoną.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Anka Kwiatkowska, dobroduszna kobieta o artystycznej duszy i jej mąż, rozsądny inżynier Jacek, wychowują dwójkę własnych dzieci - ośmioletniego Filipa i siedemnastoletnią Majkę - oraz trójkę przygarniętych z domu dziecka pociech. Kolejne dni przynoszą bohaterom nowe niespodzianki, często niezwykle zabawne. Każdy kolejny odcinek to zamknięta fabularna historia o tarapatach, problemach i radościach kochającej się rodziny.

W tym odcinku

Pewnego dnia w domu Kwiatkowskich pojawia się terrorysta-komandos, mający przy sobie mnóstwo broni, a w sercu tylko jedno pragnienie - zabić Kwiatkowskiego. Ponieważ Jacka nie ma, trzyma Ulę, Majkę, Ankę i bliźniaczki na muszce. Czas się dłuży, panie biorą więc napastnika na spytki - okazuje się, że Jacek rozbił jego związek z narzeczoną, przygotowywany już ślub trzeba było odwołać, a narzeczona nie chce więcej komandosa widzieć na oczy. Po tych rewelacjach liczba osób chętnych do zabicia Jacka gwałtownie rośnie - oprócz komandosa żywo zainteresowana jest tym Anka, a także Ulka. Odbywa się swoista licytacja pierwszeństwa praw do strzału - w trakcie której wkracza Jacek. Na jego szczęście tuż przed naciśnięciem spustu wyjaśnia się, że źródłem dramatu nie jest Jacek, tylko autor rubryki porad sercowych w gazecie, podpisujący się "Kwiatek" - czyli Anka. Komandos, bliski już obłędu, wyciąga granat i grozi ogólnym wybuchem, jeśli jego narzeczeństwo nie zostanie nawiązane ponownie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...