Bodo (13-ost.)

serial biograficzny Polska 2016  od 12 lat

W skrócie

Po wybuchu wojny Bodo chce dotrzeć do stolicy Niemiec, by ocalić Adę. W końcu wyjeżdża do Lwowa, zajętego przez Rosjan. Z czasem wraca na scenę. Wkrótce zostaje aresztowany pod zarzutem szpiegostwa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historia życia Eugeniusza Bodo, polskiego aktora filmowego, rewiowego i teatralnego. Mimo pełnej sukcesów kariery i powodzenia wśród kobiet, nigdy nie zaangażował się on w stały związek.

W tym odcinku

Po wybuchu wojny Bodo pragnie przedostać się do stolicy Niemiec, by ocalić Adę. W końcu podejmuje decyzję o wyjeździe wraz z grupą artystów do Lwowa. Jego matka i Sambo zostają pod opieką Hanusza. Na miejscu przekonuje się, że miasto zajęli Rosjanie. Gwiazdor stopniowo dostosowuje się do nowej rzeczywistości i znów zaczyna występować na scenie. Pewnego dnia wizytę składają mu nieznajomi mężczyźni, którzy proponują pomoc w przedostaniu się do Berlina. Nieświadomy zagrożenia Eugeniusz przyjmuje ich ofertę. Zostaje aresztowany pod zarzutem szpiegostwa. Tymczasem w jego warszawskim mieszkaniu zjawia się Ada z córkami. Pomoc oferuje jej Jadwiga. W końcu zapada wyrok - Bodo zostaje skazany na pięć lat pobytu w łagrze.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...