Bodo (12)

serial biograficzny Polska 2016  od 12 lat

W skrócie

Eugeniusz realizuje 'Strachy' - jeden z najwybitniejszych przedwojennych filmów. Zdobywa serca publiczności, występując wspólnie z Dymszą. Największą radość sprawia jednak aktorowi przyjazd Ady.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historia życia Eugeniusza Bodo, polskiego aktora filmowego, rewiowego i teatralnego. Mimo pełnej sukcesów kariery i powodzenia wśród kobiet, nigdy nie zaangażował się on w stały związek.

W tym odcinku

Bodo podbija serca publiczności, występując razem z Adolfem Dymszą w komedii "Paweł i Gaweł". Ponadto gra w filmie Eugeniusza Cękalskiego "Strachy", który również okazuje się sukcesem. Podpisuje też kontrakt na realizację produkcji "Uwaga, szpieg!" i otwiera kawiarnię. Aktorowi dopisuje szczęście nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. Ogromną radość sprawia mu nieoczekiwany przyjazd Ady, która zamierza opuścić męża. Ten nie zamierza jednak zostawiać dzieci. Eugeniusz jedzie więc do Berlina, by osobiście z nim porozmawiać. Hans w końcu ulega, ale stawia warunek - wyprowadzkę do Stanów Zjednoczonych. Bodo obiecuje ukochanej, że po zakończeniu zdjęć wyemigrują za ocean. Niestety, jego plany niweczy wybuch wojny...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...