Bodo (9)

serial biograficzny Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Eugeniusz szuka w pracy zapomnienia o tragicznym wypadku. Wraz z Michałem Waszyńskim i Adamem Brodziszem angażuje się w produkcję 'Głosu pustyni'. Zdjęcia w Algierii nie przebiegają bez komplikacji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historia życia Eugeniusza Bodo, polskiego aktora filmowego, rewiowego i teatralnego. Mimo pełnej sukcesów kariery i powodzenia wśród kobiet, nigdy nie zaangażował się on w stały związek.

W tym odcinku

Eugeniusz próbuje poradzić sobie z traumą po tragicznym wypadku samochodowym. Stara się znaleźć zapomnienie w pracy. Wraz z Michałem Waszyńskim i Adamem Brodziszem zakłada wytwórnię filmową BWB. Angażują się w produkcję kręconego w Afryce "Głosu pustyni". Bodo pisze scenariusz i chce zagrać jedną z głównych ról, krwawego szejka. Partnerować ma mu Zula, która jednak w ostatniej chwili rezygnuje ze względów zdrowotnych. W jej miejsce do roli zmysłowej Dżamilli zaangażowana zostaje Nora Ney. Zdjęcia w Algierii nie przebiegają bez komplikacji. Nora zaczyna flirtować z Adamem, w romans wdaje się też jej mąż, autor zdjęć Seweryn. Napisany przez Eugeniusza skrypt, ze względu na skomplikowane relacje uczuciowe osób z planu, ulega ciągłym zmianom. W końcu udaje się jednak szczęśliwie zakończyć prace. W trakcie powrotu do Polski Bodo spotyka Adę. Dowiaduje się, że jest ona szczęśliwą mężatką i ma z Hansem dzieci. Jakiś czas później rozpoczyna się proces artysty w sprawie wypadku.

Występują

Twórcy

Ładuję...