Bodo (8)

serial biograficzny Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rok 1928. Eugeniusz kupuje samochód. Nie posiada jeszcze prawa jazdy, więc wynajmuje kierowcę. Artysta wciąż nie może zapomnieć o Norze Ney. Rzuca się w wir pracy razem z Rolandem i Hanuszem.

Oglądaj w telewizji

So 4.06 11:00
TVP Kultura 2logo

Opis

Historia życia Eugeniusza Bodo, polskiego aktora filmowego, rewiowego i teatralnego. Mimo pełnej sukcesów kariery i powodzenia wśród kobiet, nigdy nie zaangażował się on w stały związek.

W tym odcinku

Rok 1928. Eugeniusz kupuje samochód. Nie posiada jeszcze prawa jazdy, więc wynajmuje kierowcę. Okazuje się nim być jego dawny przyjaciel Antek. Artysta wciąż nie może zapomnieć o Norze Ney. Rzuca się w wir pracy z Rolandem i Hanuszem. Na przyjęciu po premierze rewii spotyka kapitana Magierę, któremu wcześniej uratował życie. Żali się mu na brak poważnych propozycji filmowych. Następnego dnia w jego mieszkaniu zjawia się przerażony producent, który proponuje mu dużą rolę. Zaskoczony Bodo odwiedza oficera i odkrywa, że ma on dostęp do władzy i pieniędzy. Proponuje mu wyprodukowanie niezależnego przeboju. Kapitan przystaje na ten pomysł, ale pod pewnymi warunkami. Rozpoczynają się próby, w których uczestniczą Hanusz, Roland i jego żona. Wkrótce Eugeniusz przekonuje się, że współpraca z Magierą nie będzie łatwa. Kapitan wprowadza własnych aktorów, przepisuje scenariusz i zwalnia Witolda...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...