Teleman

Szkoła (266)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gimnazjalista Nikodem chce zdobyć popularność dzięki udziałowi w turnieju szachowym. Jest zawiedziony, kiedy odkrywa, że ta dyscyplina nikogo nie interesuje. Wszystko zmienia telewizyjny wywiad.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalista Nikodem chce zdobyć popularność dzięki udziałowi w turnieju szachowym. Jest zawiedziony, kiedy odkrywa, że ta dyscyplina nikogo nie interesuje. Zmienia się to dopiero, gdy wraz z kolegami z drużyny szachowej udziela wywiadu lokalnej telewizji. Nikodem zyskuje upragnioną sławę. Traci ją jednak po tym, jak przegrywa swój mecz podczas turnieju. Wówczas nowi koledzy odwracają się od niego. Przyjaciele Maks i Rafał mają dość tego, że ich dziewczyny - Kasia i Dagmara - ciągle się kłócą. Postanawiają iść sami do kina, jednak boją się powiedzieć o tym partnerkom. Każdy z nich wymyśla jakąś wymówkę. Tymczasem Kasia podejrzewa, że Maks zdradza ją z atrakcyjną koleżanką. Razem z Dagmarą zaczyna go śledzić.

Występują

Zobacz także

Ładuję...