Teleman

Szkoła (265)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gimnazjaliści Tomek i Grzesiek mają kłopoty z nauką. Jeden z nich zakłada podsłuch w pokoju nauczycielskim, by poznać pytania na klasówki. Weronika chce mieć swojego chłopaka tylko dla siebie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjaliści, Tomek i Grzesiek, przyjaźnią się od dawna. Obaj mają kłopoty z nauką. Ich rodzice zapowiedzieli, że chłopcy dostaną kary, jeśli nie poprawią ocen. Tomek postanawia założyć podsłuch w pokoju nauczycielskim, dzięki czemu mógłby poznać pytania na klasówki. Przez pomyłkę rozpowszechniają w szkole plotkę, że nauczycielka od informatyki ma pchły. Słyszą też, jak jeden z rodziców oskarża Kamilę Kłosek o wymuszenie łapówki. Nastolatkowie chcą pomóc w uniewinnieniu kobiety. Artur i Weronika są parą. Jednak dziewczyna cały czas kontroluje partnera, chce też mieć go tylko dla siebie. Do tej pory chłopak grał w koszykówkę, ale musiał zrezygnować z powodu Weroniki. Kiedy drużynę czeka ważny mecz, postanawia zakończyć ich związek. Zdesperowana nastolatka wkłada szkło do plecaka Artura, licząc, że pokaleczy sobie ręce i nie zagra.

Występują

Zobacz także

Ładuję...