Świat według Kiepskich | odc. 54: Pic na wodę

serial komediowy Polska 2002  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ferdek i Waldek dowiadują się o funduszu młodych wynalazców. Ferdek zabiera się za skonstruowanie 'czegoś, czego świat jeszcze nie widział'.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie mieszkańców starej kamienicy. Głową rodziny Kiepskich jest Ferdynand, od zawsze bezrobotny mężczyzna, który całe dnie spędza przed telewizorem z puszką piwa w ręku. Jego żona Halina z pensji pielęgniarki musi utrzymywać cały dom. Sąsiad Kiepskich, Marian Paździoch, jest właścicielem stoiska Majtex na jednym z bazarów. Wszędzie szuka możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Arnold Boczek natomiast, z zawodu rzeźnik, to mężczyzna łatwowierny, który stale daje się nabrać na "złote interesy" sąsiadów.

W tym odcinku

Kiepscy, oglądając telewizję, dowiadują się o specjalnym funduszu, który ma wspierać młodych wynalazców. Waldek postanawia zostać konstruktorem i ubiegać się o należne mu pieniądze. Niestety, podjęta przez niego próba stworzenia czegoś godnego uwagi nie daje oczekiwanych rezultatów. Po jego niepowodzeniach swoich sił jako wynalazca próbuje Ferdek.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...