Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 466

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kamil przyprowadza do szpitala 10-letniego Piotrka. Chłopiec przypadkowo zjadł arbuza nasączonego alkoholem. Kamil przygotował owoc dla siebie i koleżanki. Jego matka spotyka się z ojcem pacjenta.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

15-letni Kamil przyprowadza do szpitala 10-letniego Piotrka. Chłopiec przypadkowo zjadł arbuza nasączonego alkoholem. Kamil przygotował owoc dla siebie i koleżanki. Jego matka spotyka się z ojcem pacjenta. Chciała, żeby chłopcy zaprzyjaźnili się, jeśli wkrótce mają zostać rodziną. Zazdrosny Kamil stara się zwrócić uwagę matki, jednak ona staje po stronie partnera i obwinia syna o niedopilnowanie Piotrka. Tymczasem 37-letni Jacek przywozi na SOR swoją pracownicę, Paulinę. Kobieta opiekowała się jego córkami. Podczas zabawy chciała pomalować im paznokcie. Wówczas starsza z dziewczynek, 12-letnia Laura, oblała twarz Pauliny zmywaczem do paznokci. Córki Jacka podejrzewają, że opiekunka chce rozbić ich rodzinę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...