Szpital | sezon 4 odc. 305

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pogotowie przywozi 14-latka w ciężkim stanie. Chłopak założył sobie pętlę na szyję, a jego koledzy na chwilę go powiesili. Na oddział trafia Maria, która została napadnięta przed swoim domem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pogotowie przywozi do szpitala 14-latka w ciężkim stanie. Chłopak bawił się w podduszanie, aby zaimponować znajomym. Założył sobie pętlę na szyję, a jego koledzy na chwilę go powiesili. Jednak pacjent wisiał za długo i po zdjęciu ze sznura nie odzyskał przytomności. Nastolatka przyjmuje dr Michał Morawski. Na oddział trafia 27-letnia Maria, która została napadnięta przed swoim domem. Sprawca uciekł, jednak w trakcie szarpaniny pacjentka uderzyła głową o beton. Kobietą zajmuje się dr Anna Nowicka.

Występują

Zobacz także

Ładuję...