Prokurator (5/10)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W muzeum wycieczka odkrywa zwłoki mężczyzny przebranego w mundur SS. Denat to Bronisław Okolski, legendarny marszand, który odzyskał wiele dzieł sztuki zagrabionych w czasie II wojny światowej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opanowany prokurator Kazimierz Proch (Jacek Koman) i pełen energii komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński), mimo że dzieli ich niemal wszystko, stanowią zgrany duet, z którym przestępcy wszelkiej maści nie mają szans. Autorem scenariusza jest Zygmunt Miłoszewski, autor bestsellerowych powieści kryminalnych, oraz jego brat Wojciech.

W tym odcinku

W Muzeum Powstania Warszawskiego szkolna wycieczka odkrywa zwłoki mężczyzny przebranego w mundur SS. W kieszeni uniformu śledczy znajdują zdjęcie zaginionej "Madonny z Dzieciątkiem" pędzla Łukasza Cranacha. Denat to Bronisław Okolski, legendarny marszand, który odzyskał wiele dzieł sztuki zagrabionych w czasie II wojny światowej. W toku dochodzenia wychodzi na jaw, że Okolski, który wśród swoich współpracowników cieszył się nieposzlakowaną opinią, ma wiele na sumieniu. W mieszkaniu znawcy sztuki Proch odkrywa tajny sejf, w którym znajdują się zaginione obrazy m.in. "Wielki Piątek" Józefa Chełmońskiego czy wspomniana "Madonna..." Łukasza Cranacha. Nocą ktoś włamuje się do domu denata i kradnie płótna. Prokurator wie, że jeśli znajdzie złodziei, dowie się też, kim jest zabójca Okońskiego.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...