Prokurator (4/10)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W hotelowym pokoju znaleziono ciało 49-letniego mężczyzny. Sidlecka stwierdza, że zmarł na zawał. Okazuje się, że był poszukiwaczem duchów. W pozornie błahej sprawie pojawia się coraz więcej zagadek.

Oglądaj w telewizji

Nd 2.04 3:10
TVP HDlogo

Opis

Opanowany prokurator Kazimierz Proch (Jacek Koman) i pełen energii komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński), mimo że dzieli ich niemal wszystko, stanowią zgrany duet, z którym przestępcy wszelkiej maści nie mają szans. Autorem scenariusza jest Zygmunt Miłoszewski, autor bestsellerowych powieści kryminalnych, oraz jego brat Wojciech.

W tym odcinku

W hotelowym pokoju zostaje znalezione ciało 49-letniego mężczyzny. Sidlecka diagnozuje, że przyczyną zgonu jest zawał. Zwraca jednak uwagę na pewien szczegół, który sugeruje, że ktoś pomógł mężczyźnie w przeniesieniu się na tamten świat. Okazuje się, że denat miał nietypową pasję - był poszukiwaczem duchów, a z pokojem, w którym się zatrzymał, związana była klątwa. Wcześniej zmarło w nim pięć osób. Proch jest o krok od zamknięcia śledztwa i przyjęcia wersji o naturalnej przyczynie zgonu, gdy dostaje informację, że nie żyje też żona ofiary. W pozornie błahej sprawie pojawia się coraz więcej dziwnych zbiegów okoliczności. Pytania mnoży nagranie znalezione w pokoju, w którym zmarł denat, a na domiar złego znikają stamtąd elementy, które były tam w chwili znalezienia ciała. Na liście gości hotelowych Proch znajduje też nazwisko komisarza Kielaka, który w chwili śmierci mężczyzny błąkał się nagi po hotelowym korytarzu.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...