Lekarze | sezon 5 odc. 12/13

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Orda ratuje mężczyznę, któremu narzeczona wbiła nóż w serce. Siostra Karskiego z obrzękiem mózgu trafia do Copernicusa. Michał odkrywa oszustwa ojca. Dzieli się swoją wiedzą z Florczykiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Do personelu szpitala Copernicus dołącza chirurg, doktor Przemek Karski, który kończy swoją specjalizacje i trafia do zespołu Alicji Keller. Po zdaniu egzaminu na nadspecjalizację z transplantologii Alicja coraz więcej czasu spędza z psychologiem, Andrzejem, który pomógł jej otrząsnąć się po śmierci Maksa. Niejasna sytuacja pomiędzy Basią, Leonem i Michałem Karkoszką powoduje, że młoda lekarka chce się przenieść do innego szpitala. W życiu ordynatora ponownie zjawia się Paulina, która okazuje się być świetnym chirurgiem plastycznym. Orda zaczyna pracę jako lekarz pogotowia ratunkowego. Elżbieta Bosak walczy o utrzymanie stanowiska dyrektora szpitala, które chcą jej odebrać Tadeusz Karkoszka z wiceprezydentem Torunia.

W tym odcinku

Po opublikowaniu zdjęć Anna jest załamana. Jej fotografie w bikini największe wrażenie robią na Wileckim i Gule. Do szpitala trafia mężczyzna, któremu narzeczona podczas kłótni wbiła nóż w serce. Trudną operacje na otwartym organie przeprowadza Orda. Dzięki niemu pacjent zostaje uratowany, co wzbudza podziw wszystkich w Copernicusie. Karski przywozi do kliniki swoją siostrę. Nastolatka miała wypadek na rowerze. Dziewczyna cierpi na obrzęk mózgu i lekarze wprowadzają ją w stan śpiączki farmakologicznej. Przemek dziękuje Zaniewskiej za zajęcie się siostrą i przeprasza za swoje zachowanie. Michał odkrywa oszustwa ojca i dzieli się zdobytymi informacjami z Florczykiem. Leon i Krzysztof udają się do ratusza, aby przedstawić prezydentowi miasta dowody działalności docenta Karkoszki. Okazuje się, że Orda nagrywał dyrektora i prezentuje obciążające go nagrania na sesji rady miejskiej. Podczas treningu Jivan łamie nogę i musi zrezygnować z wyjazdu w Andy. W Irminie budzą się uczucia macierzyńskie, co bardzo niepokoi Izę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...