Lekarze | sezon 5 odc. 10/13

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Janek znika z domu. Florczyk znajduje go w kawiarence internetowej. Uciekając przed Krzysztofem, nastolatek wpada pod samochód. Pekold czuje się coraz gorzej. Pozwala Basi operować.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Do personelu szpitala Copernicus dołącza chirurg, doktor Przemek Karski, który kończy swoją specjalizacje i trafia do zespołu Alicji Keller. Po zdaniu egzaminu na nadspecjalizację z transplantologii Alicja coraz więcej czasu spędza z psychologiem, Andrzejem, który pomógł jej otrząsnąć się po śmierci Maksa. Niejasna sytuacja pomiędzy Basią, Leonem i Michałem Karkoszką powoduje, że młoda lekarka chce się przenieść do innego szpitala. W życiu ordynatora ponownie zjawia się Paulina, która okazuje się być świetnym chirurgiem plastycznym. Orda zaczyna pracę jako lekarz pogotowia ratunkowego. Elżbieta Bosak walczy o utrzymanie stanowiska dyrektora szpitala, które chcą jej odebrać Tadeusz Karkoszka z wiceprezydentem Torunia.

W tym odcinku

Janek znajduje swój laptop i znika z domu. Florczyk znajduje go w kawiarence internetowej. Uciekając przed Krzysztofem, nastolatek wpada pod samochód. Po rozmowie z terapeutą Elżbieta postanawia wprowadzić w domu nowe zasady. Profesor Pekold czuje się coraz gorzej. Pozwala Basi samodzielnie operować i chwali ją za dobrze wykonaną pracę. Wkrótce składa wymówienie i odchodzi ze szpitala. Torzewska i Leon odnajdują psa, który pogryzł jednego z pacjentów, Dawida. Na skutek interwencji Pekold udaje się przekonać ojca chłopca, aby pozwolił synowi wziąć zwierzę do domu. Profesor podejrzewa u Dawida chorobę Aspergera. Iza boi się, że stracą dziecko. Żelichowska dodatkowo żąda, aby po zwolnieniu się Piotr zarekomendował ją na stanowisko ordynatora. Wanat spełnia jej warunki. Zaniewska wyznaje Beacie, że nie przepada za Karskim. Jasińska podejrzewa, że Przemek tak naprawdę podoba się Annie. Beata, Karski i Zaniewska z sukcesem usuwają guz mózgu młodej kobiecie.

Występują

Ładuję...