Lekarze | sezon 5 odc. 7/13

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Alicja wyjeżdża z Andrzejem na weekend. Wypoczynek przerywa im choroba Kuby. Elżbieta zostaje zawieszona w pracy. Kłopoty zbliżają ją do Krzysztofa. Mężczyzna oświadcza się jej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Do personelu szpitala Copernicus dołącza chirurg, doktor Przemek Karski, który kończy swoją specjalizacje i trafia do zespołu Alicji Keller. Po zdaniu egzaminu na nadspecjalizację z transplantologii Alicja coraz więcej czasu spędza z psychologiem, Andrzejem, który pomógł jej otrząsnąć się po śmierci Maksa. Niejasna sytuacja pomiędzy Basią, Leonem i Michałem Karkoszką powoduje, że młoda lekarka chce się przenieść do innego szpitala. W życiu ordynatora ponownie zjawia się Paulina, która okazuje się być świetnym chirurgiem plastycznym. Orda zaczyna pracę jako lekarz pogotowia ratunkowego. Elżbieta Bosak walczy o utrzymanie stanowiska dyrektora szpitala, które chcą jej odebrać Tadeusz Karkoszka z wiceprezydentem Torunia.

W tym odcinku

Alicja wyjeżdża z Andrzejem na weekend. Wypoczynek przerywa im zły stan Kuby, który zaczyna gorączkować. Między parą dochodzi do kłótni, kiedy Nowisz stwierdza, że Kellerowa jest nadopiekuńczą matką. Elżbieta zostaje zawieszona w pracy, a obowiązki dyrektora szpitala przejmuje Jerzy. O dalszym losie Bosak ma zadecydować rada miasta. Personel Copernicusa oplakatowuje placówkę i organizuje pikietę w obronie byłej szefowej. Sylwia ma problem z dłońmi. Dziewczyna najprawdopodobniej cierpi na alergię i być może będzie musiała przerwać pracę. Pielęgniarka ma żal do Daniela, że ten broni Karkoszki. Między nimi dochodzi do rozstania. Karkoszka chce zatrudnić kardiochirurga i stworzyć w Copernicusie kolejny oddział. W placówce pojawia się nowa lekarka, Anna Bogna Zaniewska (Olga Bołądź). Kłopoty zawodowe i prywatne Elżbiety zbliżają ją do Krzysztofa. Florczyk oświadcza się ukochanej.

Występują

Ładuję...