Prokurator (3/10)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W wagonie kolejki miejskiej odnalezione zostają zwłoki mężczyzny. Śledczy podejrzewają zawał. Tezę o naturalnej przyczynie śmierci obala wynik badań. Proch i Kielak odnajdują byłą żonę denata.

Oglądaj w telewizji

Nd 2.04 2:15
TVP HDlogo

Opis

Opanowany prokurator Kazimierz Proch (Jacek Koman) i pełen energii komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński), mimo że dzieli ich niemal wszystko, stanowią zgrany duet, z którym przestępcy wszelkiej maści nie mają szans. Autorem scenariusza jest Zygmunt Miłoszewski, autor bestsellerowych powieści kryminalnych, oraz jego brat Wojciech.

W tym odcinku

W wagonie kolejki miejskiej odnalezione zostają zwłoki mężczyzny bez śladów obrażeń. Śledczy podejrzewają zawał. Tezę o naturalnej przyczynie śmierci obala wynik badań patolog Sidleckiej, która odkrywa, że mężczyzna, Jarosław Łagodzki, został otruty talem. Proch i Kielak odnajdują byłą żonę denata. Kobieta zdradza funkcjonariuszom, że jej małżeństwo rozpadło się po wypadku, w którym z winy męża zginął ich syn. Traumatyczne zdarzenie spowodowało, że Łagodzki odsunął się od ludzi i prowadził samotnicze życie. Dzięki monitoringowi na peronie kolejowym detektywi znajdują kartkę z tajemniczym ciągiem cyfr i adresem mailowym nadawcy, którą denat wyrzucił na tory. Na komputerze Łagodzkiego czekają ich kolejne niespodzianki. Okazuje się, że denat korespondował ze swoim synem.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...