Lekarze | sezon 5 odc. 6/13

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do szpitala trafia sławna skrzypaczka, Edyta Bilska, która ma wystąpić w Toruniu na koncercie. Kariera kobiety stoi pod znakiem zapytania, gdyż artystka zaczyna mieć problem z dłońmi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Do personelu szpitala Copernicus dołącza chirurg, doktor Przemek Karski, który kończy swoją specjalizacje i trafia do zespołu Alicji Keller. Po zdaniu egzaminu na nadspecjalizację z transplantologii Alicja coraz więcej czasu spędza z psychologiem, Andrzejem, który pomógł jej otrząsnąć się po śmierci Maksa. Niejasna sytuacja pomiędzy Basią, Leonem i Michałem Karkoszką powoduje, że młoda lekarka chce się przenieść do innego szpitala. W życiu ordynatora ponownie zjawia się Paulina, która okazuje się być świetnym chirurgiem plastycznym. Orda zaczyna pracę jako lekarz pogotowia ratunkowego. Elżbieta Bosak walczy o utrzymanie stanowiska dyrektora szpitala, które chcą jej odebrać Tadeusz Karkoszka z wiceprezydentem Torunia.

W tym odcinku

Do szpitala trafia światowej sławy skrzypaczka, Edyta Bilska, która ma wystąpić w Toruniu na koncercie. Kariera kobiety stoi pod znakiem zapytania, gdyż artystka zaczyna mieć problem z dłońmi. Leczenia jej podejmuje się Jivan. Alicja ma okazję poznać Hannę, siostrę Przemka. Nastolatka bez ogródek stwierdza, że woli, aby jej brat przeprowadził się do Alicji, a nie odwrotnie. Kellerowa i Karski są nieco zażenowani sytuacją. Podczas treningu do triatlonu Przemek doznaje kontuzji stopy. Firma sprzątająca szpital z dnia na dzień przestaje wykonywać swoje obowiązki, co grozi zamknięciem Copernicusa. Bosak musi szybko zatrudnić inną firmę. Ze względu na pospiech Elżbieta nie przeprowadza przetargu, co jest poważnym przewinieniem. Wychodzi na jaw, że Janek nie zdał matury, ponieważ nie pojawił się na egzaminie. Elżbieta zabiera mu laptop. Krzysztof radzi, aby udała się z synem do poradni uzależnień. Iza postanawia, że Irmina zamieszka w domu razem z nią i jej mężem. Piotr nie jest zachwycony takim rozwiązaniem. Filipowi udaje się przekonać ojca Mursal do podpisania zgody na operację plastyczną córki. Musi jednak mu za to zapłacić.

Występują

Ładuję...