Lekarze | sezon 5 odc. 5/13

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Piotr i Iza zatrudniają zastępczą matkę. W Copernicusie pojawia się Władysław Badera z żoną, Urszulą. Aby wymóc na lekarzach przeprowadzenie operacji kobiety, były policjant porywa Alicję.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Do personelu szpitala Copernicus dołącza chirurg, doktor Przemek Karski, który kończy swoją specjalizacje i trafia do zespołu Alicji Keller. Po zdaniu egzaminu na nadspecjalizację z transplantologii Alicja coraz więcej czasu spędza z psychologiem, Andrzejem, który pomógł jej otrząsnąć się po śmierci Maksa. Niejasna sytuacja pomiędzy Basią, Leonem i Michałem Karkoszką powoduje, że młoda lekarka chce się przenieść do innego szpitala. W życiu ordynatora ponownie zjawia się Paulina, która okazuje się być świetnym chirurgiem plastycznym. Orda zaczyna pracę jako lekarz pogotowia ratunkowego. Elżbieta Bosak walczy o utrzymanie stanowiska dyrektora szpitala, które chcą jej odebrać Tadeusz Karkoszka z wiceprezydentem Torunia.

W tym odcinku

Piotr i Iza zatrudniają zastępczą matkę. Zostaje nią młoda dziewczyna z Ukrainy, Irmina, której wynajmują mieszkanie w Toruniu. W plany Wanatów wtajemniczony jest tylko Jivan, który polecił im takie rozwiązanie. W Copernicusie pojawia się Władysław Badera z żoną, Urszulą. Aby wymóc na lekarzach natychmiastowe przeprowadzenie operacji kobiety, były policjant porywa Alicję i przetrzymuje ją w pomieszczeniu gospodarczym. Negocjacje z nim prowadzi Andrzej. Ostatecznie Karski zastępuje Kellerową w charakterze zakładnika, by ta mogła przeprowadzić zabieg u żony Badery. Janek nie jest w stanie powstrzymać się od gry na komputerze. Dzień przed maturą wymyka się na spotkanie z kolegami. Jivan decyduje się na udział w wysokogórskiej wyprawie. Karkoszka załatwia Ordzie etat w szpitalu. Daniel ma dołączyć do zespołu docenta, który prowadzi badania nad sztucznym sercem. Sylwia wciąż nie ufa Michałowi.

Występują

Ładuję...