Lekarze | sezon 5 odc. 4/13

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Noga Mursal goi się bez powikłań. Michałowi zależy jeszcze, by przeprowadzić operację twarzy dziecka. Zaprasza do szpitala swoją przyjaciółkę, która specjalizuje się w chirurgii estetycznej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Do personelu szpitala Copernicus dołącza chirurg, doktor Przemek Karski, który kończy swoją specjalizacje i trafia do zespołu Alicji Keller. Po zdaniu egzaminu na nadspecjalizację z transplantologii Alicja coraz więcej czasu spędza z psychologiem, Andrzejem, który pomógł jej otrząsnąć się po śmierci Maksa. Niejasna sytuacja pomiędzy Basią, Leonem i Michałem Karkoszką powoduje, że młoda lekarka chce się przenieść do innego szpitala. W życiu ordynatora ponownie zjawia się Paulina, która okazuje się być świetnym chirurgiem plastycznym. Orda zaczyna pracę jako lekarz pogotowia ratunkowego. Elżbieta Bosak walczy o utrzymanie stanowiska dyrektora szpitala, które chcą jej odebrać Tadeusz Karkoszka z wiceprezydentem Torunia.

W tym odcinku

Noga dziewczynki z Afganistanu, Mursal, goi się bez powikłań. Michałowi zależy jeszcze, by przeprowadzić operację plastyczną twarzy dziecka. W tym celu zaprasza do szpitala swoją przyjaciółkę, Paulinę Mikulską, która specjalizuje się w chirurgii estetycznej. Basia zauważa, że ordynatora coś łączy z lekarką. Z kolei Paulina widzi, że Torzewska jest zakochana w Michale. Beatę zaczyna niepokoić zaangażowanie Filipa, który wciąż pełni funkcję tłumacza. Piotr wpada na pomysł, aby wynająć surogatkę, która urodzi dziecko zamiast Izy. Przemek znowu musi zaniedbać obowiązki zawodowe, aby zająć się siostrą. Grozi mu zwolnienie ze szpitala. Bosak spotyka się z prezydentem Torunia, który oświadcza jej, że zostanie odwołana ze stanowiska. Alicja trenuje z Przemkiem kolarstwo i nadal spotyka się z Andrzejem. Pod opiekę Kellerowej trafia nastolatka, której nerka po przeszczepieniu odmawia posłuszeństwa. Okazuje się, że dziewczyna nie brała leków, ponieważ nie chciała przytyć.

Występują

Zobacz także

Ładuję...