Lekarze | sezon 5 odc. 3/13

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do Copernicusa trafia dziewczynka z Afganistanu, której grozi amputacja nogi. Elżbieta i Krzysztof odkrywają, kto stoi za nagonką na szpital. Alicja i Andrzej oficjalnie stają się parą.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Do personelu szpitala Copernicus dołącza chirurg, doktor Przemek Karski, który kończy swoją specjalizacje i trafia do zespołu Alicji Keller. Po zdaniu egzaminu na nadspecjalizację z transplantologii Alicja coraz więcej czasu spędza z psychologiem, Andrzejem, który pomógł jej otrząsnąć się po śmierci Maksa. Niejasna sytuacja pomiędzy Basią, Leonem i Michałem Karkoszką powoduje, że młoda lekarka chce się przenieść do innego szpitala. W życiu ordynatora ponownie zjawia się Paulina, która okazuje się być świetnym chirurgiem plastycznym. Orda zaczyna pracę jako lekarz pogotowia ratunkowego. Elżbieta Bosak walczy o utrzymanie stanowiska dyrektora szpitala, które chcą jej odebrać Tadeusz Karkoszka z wiceprezydentem Torunia.

W tym odcinku

Do Copernicusa zostaje przywieziona dziewczynka z Afganistanu. Chirurdzy próbują uratować jej nogę przed amputacją. Małą pacjentką zajmuje się Basia oraz Jasiński i Karkoszka, których wspiera Filip w roli tłumacza. Inni członkowie zespołu medycznego sprawdzają obrażenia ofiar wypadku samochodowego, który spowodował 21-letni kierowca. Razem z nim w aucie jechali jego ciężarna dziewczyna i jej brat. Okazuje się, że Przemek opiekuje się nastoletnią siostrą, Hanką, która często popada w kłopoty. Bosak martwi się o Janka, który zamiast przygotowywać się do matury, gra na komputerze. Jivan otrzymuje propozycję wyjazdu w Andy jako lekarz ekipy wspinaczy wysokogórskich. Alicja i Andrzej zaczynają oficjalnie występować jako para. Gustaw i Krystyna przeprowadzają się do Torunia, aby być blisko wnuka. Elżbieta i Krzysztof odkrywają, kto stoi za nagonką na Copernicusa.

Występują

Ładuję...