Lekarze | sezon 5 odc. 2/13

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Orda nie może wrócić na stałe do Copernicusa. Pracuje jako lekarz pogotowia i jeździ karetką. Podczas jednej z wizyt zostaje pobity. Prosi Elżbietę, by ta rozpatrzyła jego powrót do zespołu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Do personelu szpitala Copernicus dołącza chirurg, doktor Przemek Karski, który kończy swoją specjalizacje i trafia do zespołu Alicji Keller. Po zdaniu egzaminu na nadspecjalizację z transplantologii Alicja coraz więcej czasu spędza z psychologiem, Andrzejem, który pomógł jej otrząsnąć się po śmierci Maksa. Niejasna sytuacja pomiędzy Basią, Leonem i Michałem Karkoszką powoduje, że młoda lekarka chce się przenieść do innego szpitala. W życiu ordynatora ponownie zjawia się Paulina, która okazuje się być świetnym chirurgiem plastycznym. Orda zaczyna pracę jako lekarz pogotowia ratunkowego. Elżbieta Bosak walczy o utrzymanie stanowiska dyrektora szpitala, które chcą jej odebrać Tadeusz Karkoszka z wiceprezydentem Torunia.

W tym odcinku

Z powodu braku miejsc w szpitalu Orda nie może wrócić na stałe do Copernicusa. Tymczasowo pracuje jako lekarz pogotowia i jeździ karetką. Podczas jednej z wizyt zostaje pobity. Prosi Elżbietę, by ta rozpatrzyła jego powrót do zespołu. Bosak informuje go, że będzie rozpisany konkurs na chirurga kontraktowego i Daniel będzie pierwszy na liście. Na razie Wanatowie nie chcą informować bliskich o swoim szczęściu. Wkrótce okazuje się, że ciąża Izy jest zagrożona. Alicja i Przemek zajmują się przypadkiem Janusza Kalickiego. Mężczyzna jest cukrzykiem po przeszczepieniu trzustki i nerki. Wykryto u niego tętniaka w miejscu zespoleń. Pacjent ma świadomość, że jego stan jest bardzo poważny i chce uporządkować swoje sprawy, w tym spotkać się z córką i poznać wnuczkę. Alicja przyjmuje kolejne zaproszenie na randkę od Andrzeja. Z kolei Przemek proponuje jej wspólne bieganie i trening do triathlonu.

Występują

Zobacz także

Ładuję...