Lekarze | sezon 5 odc. 1/13

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Alicja zdaje egzamin. W drodze powrotnej zabiera autostopowicza. Chłopak źle się czuje. Wieczorem z akademika zabiera go karetka. Objawy wskazują na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Do personelu szpitala Copernicus dołącza chirurg, doktor Przemek Karski, który kończy swoją specjalizacje i trafia do zespołu Alicji Keller. Po zdaniu egzaminu na nadspecjalizację z transplantologii Alicja coraz więcej czasu spędza z psychologiem, Andrzejem, który pomógł jej otrząsnąć się po śmierci Maksa. Niejasna sytuacja pomiędzy Basią, Leonem i Michałem Karkoszką powoduje, że młoda lekarka chce się przenieść do innego szpitala. W życiu ordynatora ponownie zjawia się Paulina, która okazuje się być świetnym chirurgiem plastycznym. Orda zaczyna pracę jako lekarz pogotowia ratunkowego. Elżbieta Bosak walczy o utrzymanie stanowiska dyrektora szpitala, które chcą jej odebrać Tadeusz Karkoszka z wiceprezydentem Torunia.

W tym odcinku

Alicja zdaje trudny egzamin specjalizacyjny z transplantologii. W drodze powrotnej zabiera autostopowicza, Szymona. Zauważa, że chłopak źle się czuje, ale ten bagatelizuje uwagi Alicji i swój gorszy stan zdrowia przypisuje zmęczeniu. Wieczorem karetka zabiera Szymona z akademika. Objawy wskazują na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, które jest zaraźliwe i bardzo niebezpieczne. Iza informuje Piotra, że jest w ciąży. Do zespołu lekarzy w Copernicusie dołącza Przemek Karski, który w Toruniu kończy staż na specjalizacji. Jego opiekunem zostaje Alicja. W lokalnej gazecie ukazuje się artykuł oczerniający Elżbietę. Tekst sugeruje, że jest ona złym dyrektorem, a szpital jest zadłużony. Na dodatek jej syn, Janek, wpada w coraz większe uzależnienie od gier komputerowych.

Występują

Zobacz także

Ładuję...