Prokurator: Żerań (1/10)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Prokurator Kazimierz Proch całe swoje życie poświęcił na wyjaśnianiu najbardziej zawikłanych zbrodni. Razem z młodym żywiołowym inspektorem Witoldem Kielakiem tworzy zgrany duet śledczy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opanowany prokurator Kazimierz Proch (Jacek Koman) i pełen energii komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński), mimo że dzieli ich niemal wszystko, stanowią zgrany duet, z którym przestępcy wszelkiej maści nie mają szans. Autorem scenariusza jest Zygmunt Miłoszewski, autor bestsellerowych powieści kryminalnych, oraz jego brat Wojciech.

W tym odcinku

Prokurator Kazimierz Proch całe swoje życie poświęcił na wyjaśnianiu najbardziej zawikłanych zbrodni. Wybrał samotność, a bliższe kontakty utrzymuje zaledwie z kilkoma osobami. Dla pozostałych przybiera maskę niedostępnego i wycofanego. Wśród wybrańców losu, którym Proch pokazuje swoje prawdziwe oblicze jest inspektor Witold Kielak, niecierpliwy i żywiołowy młody policjant, który wraz z prokuratorem stanowi zgrany duet. Ich pierwsze wspólne śledztwo dotyczy powieszonego mężczyzny, Karola Adamczyka, którego ciało znaleziono w okolicach warszawskiej elektrowni na Żeraniu. Na samobójstwo wskazuje list pożegnalny znaleziony przy zwłokach, ale Proch ma wątpliwości. Udział osób trzecich potwierdza patolog Ewa Siedlecka, która ustala, że przed śmiercią Adamczyk był związany. Śledczy ustalają, że Karol rozstał się niedawno ze swoim partnerem Szymkiem. Na winę mężczyzny wskazuje brak alibi i pewne szczegóły z listu Karola. Proch wciąż jednak waha się przed zamknięciem śledztwa.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Ładuję...