Prokurator (8/10)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Proch i Kielak prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa lekarza, któremu wcześniej zarzucono uśmiercenie nieuleczalnie chorego mężczyzny. By schwytać sprawcę, prokurator ucieka się do pewnego podstępu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opanowany prokurator Kazimierz Proch (Jacek Koman) i pełen energii komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński), mimo że dzieli ich niemal wszystko, stanowią zgrany duet, z którym przestępcy wszelkiej maści nie mają szans. Autorem scenariusza jest Zygmunt Miłoszewski, autor bestsellerowych powieści kryminalnych, oraz jego brat Wojciech.

W tym odcinku

Jeden z warszawskich szpitali. W gabinecie lekarskim salowa odkrywa leżącą na podłodze nieprzytomną pacjentkę. Chwilę później dostrzega za oknem ciało lekarza. Okazuje się, że denat był wplątany w głośną sprawę uśmiercenia nieuleczalnie chorego mężczyzny, a jako poseł próbował przeforsować w sejmie ustawę o eutanazji. Jego pacjent był zamożnym człowiekiem, a połowę majątku zamierzał przekazać w testamencie hospicjum. O winie lekarza był przekonany syn bogacza, ale w sądzie niczego medykowi nie udowodniono. Proch i Kielak przesłuchują syna i synową pacjenta. Kobieta - prawniczka - reprezentuje męża. W toku śledztwa pojawia się coraz więcej podejrzanych. By schwytać sprawcę, prokurator ucieka się do podstępu. Tymczasem szantażyści kolejny raz dają o sobie znać.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...