Prokurator (7/10)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W trakcie przedstawienia ginie jeden z aktorów, który zgodnie z treścią dramatu przystawił sobie do głowy pistolet i nacisnął na spust. Okazuje się, że ktoś podmienił rekwizyt na prawdziwą broń.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opanowany prokurator Kazimierz Proch (Jacek Koman) i pełen energii komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński), mimo że dzieli ich niemal wszystko, stanowią zgrany duet, z którym przestępcy wszelkiej maści nie mają szans. Autorem scenariusza jest Zygmunt Miłoszewski, autor bestsellerowych powieści kryminalnych, oraz jego brat Wojciech.

W tym odcinku

W trakcie przedstawienia teatralnego ginie jeden z aktorów, który zgodnie z treścią dramatu przystawił sobie do głowy pistolet i nacisnął na spust. Okazuje się, że ktoś podmienił rekwizyt z atrapy na prawdziwą broń. Proch i Kielak muszą ustalić, komu zależało na tym, aby aktor odszedł z tego świata w tak spektakularny sposób. Ekipa bierze pod uwagę trzy możliwe opcje - samobójstwo, zabójstwo i nieszczęśliwy wypadek. W sprawie podejrzany jest rekwizytor, aktorka grająca w przedstawieniu, a także reżyser, który prywatnie przyjaźnił się z ofiarą. Wkrótce jednak pojawiają się nowe fakty, które burzą ten tok myślenia. Proch przeprowadza też szczerą rozmowę z Chorko i Kielakiem, by ustalić plan działania wobec szantażystów. Po raz pierwszy idzie też na spotkanie z tajemniczą kobietą, z którą wcześniej rozmawiał przez telefon. Nieznajoma ukrywa się w limuzynie z przyciemnionymi szybami.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...