Prokurator (9/10)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ciało prezesa firmy meblarskiej zostaje znalezione w mieszkaniu hodowcy pająków egzotycznych, który zniknął bez śladu. Ekipa Procha musi ustalić, co sprowadziło biznesmena do tego lokalu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Opanowany prokurator Kazimierz Proch (Jacek Koman) i pełen energii komisarz Witold Kielak (Wojciech Zieliński), mimo że dzieli ich niemal wszystko, stanowią zgrany duet, z którym przestępcy wszelkiej maści nie mają szans. Autorem scenariusza jest Zygmunt Miłoszewski, autor bestsellerowych powieści kryminalnych, oraz jego brat Wojciech.

W tym odcinku

Upalny dzień na warszawskim osiedlu. W jednym z mieszkań zostaje odnalezione będące w stanie zaawansowanego rozkładu ciało prezesa firmy meblarskiej, Tadeusza Dregana. Właściciel lokalu, hodowca pająków egzotycznych, zniknął bez śladu. Pod jego nieobecność zwierzęta rozpełzły się po pokoju. Ekipa Procha musi zbadać, z jakiego powodu biznesmen był w tym mieszkaniu i co się stało z hodowcą. Sidlecka przekazuje przybyłym do prosektorium śledczym ciekawostkę. Zjawia się tam również żona Dregana (Sonia Bohosiewicz), która na podstawie znalezionych przy denacie rzeczy m.in. zegarka, stwierdza, że to prawdopodobnie jej mąż. Nie zna właściciela mieszkania. Proch przesłuchuje też syna Tadeusza Dregana, Staśka (Kacper Olszewski) i pobiera od niego próbkę DNA. Wyniki badań doprowadzają do przełomu w śledztwie, a żona Dregana nagle zmienia zeznania.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...