Odwróceni | odc. 9

serial sensacyjny Polska 2006  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Blacha bardzo przeżywa śmierć Skalpela. Michał zrywa z Lidką. Ptasiek zleca Ozdze napisanie artykułu oskarżającego Blachę o zabicie Skalpela. Blacha i Sikora zaprzyjaźniają się.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Komisarz Paweł Sikora (Artur Żmijewski) i jego partner Robert Gazda (Krzysztof Globisz) próbują pozyskać informatora wśród członków gangu pruszkowskiego. Nie udaje im się namówić do współpracy Skalpela (Szymon Bobrowski). Tymczasem gangster Blacha (Robert Więckiewicz) i jego żona Mira (Małgorzata Foremniak) idą do klubu na urodzinową imprezę jednego z bossów, Ryśka (Janusz Chabior). Blacha ma romans z tutejszą kelnerką, Małgośką (Alicja Dąbrowska). Wśród gangsterów panuje napięta atmosfera. Policja śledzi Skalpela, dlatego wszyscy podejrzewają, że ktoś z grupy donosi na kolegów. Teraz gangsterzy potrzebują informatora w policji. Postanawiają więc przekupić Sikorę. Podczas imprezy Rysiek i Kowal gwałcą Małgośkę. W szpitalu przesłuchują ją Sikora i Gazda. Dziewczyna w zeznaniach winą obarcza Blachę. Policjanci postanawiają wykorzystać oskarżenie przeciwko gangsterowi i zmusić go do współpracy. Tym samym Blacha ma stać się "odwróconym" - osobą, która przystała na współpracę z wrogiem.

W tym odcinku

Blacha bardzo przeżywa śmierć Skalpela. Swoje emocje topi w alkoholu. Na nogi stawia go dopiero Szybki. Michał zrywa z Lidką. Pietruszka pociesza siostrę po zawodzie miłosnym. Ptasiek zleca Ozdze napisanie artykułu oskarżającego Blachę o zabicie Skalpela. Po tej publikacji inni dziennikarze atakują policję za to, że Blachowski nie został jeszcze aresztowany. Strarszy syn Ptaśka atakuje w klubie Szybkiego. Ten skutecznie się broni, a następnie bierze syna gangstera na zakładnika. Za jego uwolnienie żąda 100 tyś. euro. Blacha i Sikora zaprzyjaźniają się. Przestępca prosi komisarza o pomoc w wyciągnięciu Cygi z aresztu. W zamian Blacha informuje policjanta o dużym transporcie kokainy sprowadzanej przez Mnicha. W programie telewizyjnym Sędzia Marecka o mało nie dekonspiruje Sikory i jego informatora.

Występują

Ładuję...