Odwróceni | odc. 8

serial sensacyjny Polska 2006  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Gazda znajduje breloczek Sikory. Między Blachą i Sikora rodzi się sympatia. W telefonie policjanta gangster spostrzega zdjęcie Lidki. Odnajduje Michała i zakazuje mu zbliżać się do niej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Komisarz Paweł Sikora (Artur Żmijewski) i jego partner Robert Gazda (Krzysztof Globisz) próbują pozyskać informatora wśród członków gangu pruszkowskiego. Nie udaje im się namówić do współpracy Skalpela (Szymon Bobrowski). Tymczasem gangster Blacha (Robert Więckiewicz) i jego żona Mira (Małgorzata Foremniak) idą do klubu na urodzinową imprezę jednego z bossów, Ryśka (Janusz Chabior). Blacha ma romans z tutejszą kelnerką, Małgośką (Alicja Dąbrowska). Wśród gangsterów panuje napięta atmosfera. Policja śledzi Skalpela, dlatego wszyscy podejrzewają, że ktoś z grupy donosi na kolegów. Teraz gangsterzy potrzebują informatora w policji. Postanawiają więc przekupić Sikorę. Podczas imprezy Rysiek i Kowal gwałcą Małgośkę. W szpitalu przesłuchują ją Sikora i Gazda. Dziewczyna w zeznaniach winą obarcza Blachę. Policjanci postanawiają wykorzystać oskarżenie przeciwko gangsterowi i zmusić go do współpracy. Tym samym Blacha ma stać się "odwróconym" - osobą, która przystała na współpracę z wrogiem.

W tym odcinku

Na miejscu zabójstwa Berii Gazda znajduje breloczek Sikory. Chowa przedmiot do kieszeni. Lidka idzie z Michałem do klubu. Widzi ich tam Blacha. Następnie on i Sikora przez całą noc piją. Zaczyna rodzić się między nimi przyjaźń. W telefonie policjanta gangster spostrzega zdjęcie Lidki. Odnajduje Michała i dowiaduje się, że jest on człowiekiem Mnicha i ma wyciągnąć od dziewczyny informacje o jej ojcu. Blacha zakazuje Michałowi się do niej zbliżać.

Występują

Ładuję...