Ojciec Mateusz 14: Panaceum (174)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zostaje zamordowany profesor Feldrecht. Naukowiec wcześniej ogłosił na konferencji prasowej odkrycie leku na raka. Możejko i jego podwładni rozpoczynają śledztwo. Przesłuchują współpracowników ofiary.

Oglądaj w telewizji

Czw 27.06 8:55
TVP HDlogo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

W trakcie konferencji prasowej właściciel laboratorium Flemlab, Andrzej Szczawnicki i towarzyszący mu naukowcy, dr hab. Anna Górecka i prof. Bartosz Feldrecht, przekazują dziennikarzom informację o odkryciu leku na raka. Na miejscu zjawia się Mateusz, którego Anna zaprosiła do obejrzenia placówki badawczej. Później w lokalnej gazecie ukazuje się relacja zatytułowana "Kłamcy z Flemlabu". Justyna zdecydowała się na publikację tego tekstu po tym, jak otrzymała anonim z danymi bardzo odbiegającymi od tych przekazanych na konferencji. Oburzony Feldrecht zgłasza na komendzie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jakiś czas później naukowiec zostaje znaleziony martwy w swoim gabinecie. Możejko i jego podwładni rozpoczynają dochodzenie. Przesłuchują Annę i Andrzeja. Wkrótce Kobylickiej udaje się wpaść na pewien trop.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...