Szpital | sezon 2 odc. 192

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Tosia przyprowadza na oddział swojego dwuletniego przyrodniego brata, który zjadł farbę do włosów z amoniakiem. Pacjentem szpitala jest również 70-letni Bogdan, który ma problemy z sercem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Tosia przyprowadza na oddział ratunkowy swojego 2-letniego przyrodniego brata Krzysia. Chłopiec był pod jej opieką, kiedy zjadł farbę do włosów z amoniakiem. Zajmuje się nim Eryk Wajman. Dziewczyna sama podała dziecku szkodliwą substancję, gdyż obwinia go o rozwód swoich rodziców. Pacjentem szpitala jest również 70-letni Bogdan, który ma problemy z sercem i zasłabł na ulicy. Przyjmuje go Robert Szewczyk. Pacjent chce się rozwieść z despotyczną żoną po pięćdziesięciu latach małżeństwa.

Występują

Zobacz także

Ładuję...