Ojciec Mateusz 13: Osaczenie (163)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mateusz odkrywa, że woda w studni przy domu zaprzyjaźnionej rodziny jest mętna. Strażacy zabezpieczają ujęcie. Możejko i jego podwładni podejrzewają, że wodę zatruwają okoliczne zakłady przemysłowe.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony talentem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Mateusz organizuje rozgrywki piłkarskie dla dzieci. Pomaga mu m.in. ambitny osiemnastoletni sportowiec. W pewnym momencie mężczyzna niespodziewanie traci przytomność. Duchowny odwiedza jego matkę. Odkrywa, że woda w przydomowej studni jest mętna. Strażacy zabezpieczają ujęcie. Możejko i jego podwładni udają się tymczasem do dyrektora okolicznych zakładów przemysłowych, podejrzewając, że to one zatruwają wodę. Dziennikarz lokalnej gazety, Mariusz, zbiera materiały w pobliżu przedsiębiorstwa. Ochroniarze przyłapują go na fotografowaniu zakładu w momencie, gdy opuszcza go cysterna. Niedługo później pracodawczyni reportera, Justyna, otrzymuje telefon z pogróżkami. Przestraszona odwiedza Możejkę. Mimo gróźb decyduje się opublikować artykuł.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...