Szpital | sezon 2 odc. 171

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Piotr Wójtowicz przyjmuje na oddział 55-letniego wędkarza, który wpadł do lodowatej wody. W tym samym czasie Eryk Wajman zajmuje się 20-letnią tancerką. Dziewczyna uległa wypadkowi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Piotr Wójtowicz przyjmuje na oddział 55-letniego wędkarza, który łowił ryby na zamarzniętym jeziorze i wpadł do wody. Mężczyzna przez wiele lat mieszkał w Niemczech, gdzie pracował. Nie ma pojęcia, że jego rodzina jest w rozsypce - żona znalazła sobie kochanka, córka wyprowadziła się z domu a syn ma problemy z prawem. W tym samym czasie dr Eryk Wajman zajmuje się 20-letnią tancerką. Podczas treningu do turnieju partner podniósł dziewczynę za wysoko do góry i upuścił. Pacjentka czuje ból w klatce piersiowej i ma problemy z oddychaniem.

Występują

Zobacz także

Ładuję...