Szpital | sezon 2 odc. 163

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Dominika Gajda przyjmuje na oddział Marka, który ma problemy z oddychaniem po tym, jak został poturbowany przez konia. Na SOR trafia też Kamil Naworski, którego boli brzuch.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dominika Gajda przyjmuje na oddział 26-letniego Marka, który ma problemy z oddychaniem po tym, jak został poturbowany przez konia. Mężczyzna chciał się oświadczyć ukochanej przyjeżdżając do niej na białym rumaku. Spłoszone zwierzę połamało mu żebra. W tym samym czasie na SOR trafia Kamil Naworski, którego bardzo boli brzuch. Przywiozła go koleżanka z pracy, z którą ma romans. Piotr Wójtowicz szuka przyczyn jego dolegliwości. Diagnozuje u pacjenta zapalenie pęcherzyka żółciowego. Tymczasem kochanka Kamila żąda, by wybrał pomiędzy nią a żoną.

Występują

Zobacz także

Ładuję...