Ojciec Mateusz 12: Ślady przeszłości (148)

serial kryminalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W splądrowanym mieszkaniu znaleziono zwłoki kolekcjonera dzieł sztuki. Nocul odwiedza Mateusza, który znał zmarłego. Policjanci podejrzewają o zbrodnię skazanego za włamanie Kolskiego.

Oglądaj w telewizji

Wt 5.03 12:25
TVP HDlogo

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Konserwator zabytków, Krzysztof Góra (Andrzej Pieczyński), oprowadza architekta i kolekcjonera sztuki, Daniela Rozena (Bartek Kasprzykowski), po starej kamienicy. Planuje stworzyć w niej muzeum. Proponuje Rozenowi współpracę, która wymaga dobrego projektu i dużych nakładów finansowych. Zainteresowany przedsięwzięciem architekt rozważa jego propozycję. Mateusz prosi go o konsultację w sprawie relikwiarza, który plebania otrzymała od miłośnika Sandomierza. Rozen zabiera przedmiot do wyceny. Wkrótce sprzątaczka znajduje architekta martwego w jego mieszkaniu, które zostało splądrowane. Policjanci podejrzewają Norberta Kolskiego (Wojciech Brzeziński), który dwa lata temu włamał się do Rozena, ale został przyłapany przez niego na gorącym uczynku i trafił do więzienia. Mężczyzna wyszedł już na wolność. Funkcjonariusze znajdują też notes ofiary, który wskazuje na nowy motyw morderstwa.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...