Lekarze | sezon 4 odc. 9

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Personel szpitala zajmuje się 18-latką, która cierpi na niewydolność wątroby. Wanat obawia się, że żona wpadła w obsesję na punkcie ciąży. Kellerowie nasyłają na Alicję prawnika.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy personelu medycznego szpitala Copernicus w Toruniu. Funkcję ordynatora placówki przejmuje Michał Karkoszka (Wojciech Mecwaldowski). Wprowadza on nowe reguły i stawia przed trudnymi zadaniami zgrany zespół chirurgów. Lekarze przeżywają liczne zawirowania w życiu osobistym. Maks Keller (Paweł Małaszyński), mąż Alicji (Magdalena Różczka), uległ wypadkowi. Walczy o życie w szpitalu. Orda (Wojciech Zieliński) w związku z kontuzją nie może podjąć pracy w charakterze chirurga. Leon (Jacek Koman) chce skupić się na karierze naukowej.

W tym odcinku

Personel szpitala zajmuje się 18-latką, która na skutek przedawkowania paracetamolu cierpi na ostrą niewydolność wątroby. Dziewczynę może uratować jedynie przeszczep. Jej chłopak postanawia pomóc. Jednak by zostać dla niej dawcą narządu, musi wejść do rodziny ukochanej. W takim wypadku para musiałaby się pobrać. Wanat obawia się, że żona wpadła w obsesję na punkcie zajścia w ciążę. Pewnego dnia Piotr zaskakuje Izę w łazience, gdy kobieta wysypuje do toalety biały proszek. Podejrzewa, że żona wróciła do nałogu. Okazuje się, że narkotyki zostały jej podrzucone przez Magdę. Kellerowie nasyłają na Alicję prawnika. Adwokat ma udowodnić w sądzie, że jej małżeństwo z Maksem było pomyłką, a Kubą opiekuje się przez urzędnicze niedopatrzenie. Krzysztof staje się coraz bliższy Elżbiecie. Filip zostaje pchnięty nożem przez bandytów, z którymi Bartek prowadzi interesy. Alicja, Sylwia i Beata przeprowadzają operację. Kellerowa w dokumentacji wpisuje perforację żołądka, by szpital nie musiał zawiadomić policji o ranie zadanej ostrym narzędziem.

Występują

Zobacz także

Ładuję...