Ranczo | sezon 1 odc. 8: Kozy ofiarne

serial obyczajowy Polska 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wójt szuka sposobu na pozbycie się Lucy. Rozpuszcza plotkę, że chce ona założyć hodowlę kóz. Wójt liczy na skandal, gdyż w Wilkowyjach hodowanie kóz to zajęcie uwłaczające godności.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Amerykanka polskiego pochodzenia, Lucy, dziedziczy dworek w małej wsi na Lubelszczyźnie. Po wielu wahaniach postanawia zostać tu na stałe.

W tym odcinku

Córka wójta, Klaudia (Marta Chodorowska) postanawia przeobrazić się w bizneswoman i zrobić karierę jako doradczyni w sprawach unijnych. W tym celu zapisuje się na stosowny kurs. Tymczasem polonista odwiedza Lucy i żali się, że stracił obie gazety. Amerykanka pociesza go i radzi, by założył własne pismo. Klaudia deklaruje zaś swoją pomoc w przygotowaniu biznesplanu. Wójt wciąż szuka sposobu na pozbycie się Lucy ze wsi. Rozpuszcza plotkę, że Amerykanka chce założyć hodowlę kóz i wystąpiła o ogromny unijny kredyt. Wójt liczy, że wybuchnie skandal, gdyż w Wilkowyjach hodowanie kóz to zajęcie uwłaczające godności. Jednak pomysł z hodowlą podchwytuje przedsiębiorcza Hadziukowa (Dorota Nowakowska). Klaudia przygotowuje biznesplan i pomaga wystąpić o kredyt.

Występują

Twórcy

Ładuję...