Ojciec Mateusz 11: Oskarżony (147)

serial kryminalny Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mireccy proszą Mateusza o pomoc. Chcą, by przekonał nastoletnią partnerkę ich syna do oddania swojej córki do adopcji. Tymczasem Paulina Bednarek oskarża księdza o próbę gwałtu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Magda i Jerzy Mireccy proszą proboszcza o pomoc w trudnej sprawie rodzinnej. Ich syn, licealista Rafał, ma córkę Helenkę. Zdaniem Mireckich matka dziewczynki, nastoletnia Ola, powinna oddać ją do adopcji. Zatroskani dziadkowie twierdzą, że uczniowie są zbyt młodzi i niedoświadczeni, by mogli podołać nowym obowiązkom. Rodzice próbują zmusić Rafała, by przekonał Olę do ich pomysłu. Grożą synowi, że jeśli tego nie zrobi, nie będą już dawać mu pieniędzy. Szantażowany syn Mireckich rozmawia z Olą na temat adopcji. Ona jednak nie chce oddać córki. Jerzy, ceniony prawnik, grozi jej procesem o odebranie praw rodzicielskich. Tymczasem na komendę zgłasza się pobita Paulina Bednarek. Oskarża księdza Mateusza o próbę gwałtu. Duchowny zostaje przesłuchany. Gdy sprawa trafia do prasy, Jerzy Mirecki proponuje Mateuszowi pomoc. W zamian żąda, by duchowny przekonał Olę do adopcji.

Występują

Twórcy

Ładuję...