Czterej pancerni i pies | sezon 1 odc. 19/21: Tiergarten

serial wojenny Polska 1970  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Berlin. Dowództwo szykuje kolejny atak na stację metra. "Rudy" z I Dywizją Piechoty walczą o dworzec Tiergarten i uczestniczą w bojowym rajdzie do Bramy Brandenburskiej. Wpadają w pułapkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historia załogi czołgu "Rudy" i psa Szarika. W polskiej dywizji pancernej spotykają się ze sobą: wracający z syberyjskiej tułaczki Janek Kos (Janusz Gajos), zbiegły z Wehrmachtu Ślązak Gustlik Jeleń (Franciszek Pieczka), wychowany w ZSRR syn powstańca styczniowego Olgierd Jarosz (Roman Wilhelmi) oraz Gruzin Grigorij Saakaszwili (Włodzimierz Press). Razem znoszą trudy żołnierskiego życia, przechodzą chrzest bojowy i docierają aż do Berlina. Pomimo zarzutów fałszu historycznego i komunistycznej propagandy, serial jest wciąż oglądany przez coraz młodsze pokolenia widzów.

W tym odcinku

Berlin. Dowództwo polsko-radzieckie szykuje kolejny atak na stację metra. "Rudy" wraz z I Dywizją Piechoty walczą o dworzec Tiergarten i uczestniczą w bojowym rajdzie do Bramy Brandenburskiej. Wpadają jednak w pułapkę i zostają okrążeni. Zubryk znów traci przytomność. Ranny podchorąży Staśko umiera. Akcja kończy się niepowodzeniem. Mimo to Janek zamierza przeprawić się czołgiem przez tunel metra i zniszczyć niemiecki przyczółek. Do załogi czołgu dołącza kapitan Pawłow, specjalista od materiałów wybuchowych.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...