Prawo Agaty | sezon 5 odc. 2

serial obyczajowy Polska 2014  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Przybysz reprezentuje w sądzie kobietę oskarżoną o morderstwo. Dębski jedzie do domu ojca. Wplątuje się w konflikt między myśliwymi a przybyszem, któremu miejscowi zastrzelili psa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników małej warszawskiej kancelarii. Mecenasi Agata Przybysz (Agnieszka Dygant), Dorota Gawron (Daria Widawska), Marek Dębski (Leszek Lichota) i Bartek Janowski (Michał Mikołajczak) podejmują się nowych wyzwań, które wystawiają ich przyjaźń na próbę. Pochodzącą z Bydgoszczy prawniczkę czeka kolejna konfrontacji z Hubertem - oszustem, przez którego niegdyś straciła intratną pracę. Dorota przekonuje się, że wyjazd do Anglii był pomyłką. Powrót do Polski wystawia jej małżeństwo na ciężką próbę. Prokurator Okońska (Małgorzata Kożuchowska), aby rozwiązać trudną sprawę sądową, zdecyduje się złamać prawo.

W tym odcinku

Mecenas Przybysz reprezentuje w sądzie Jadwigę, która przed opuszczeniem szpitala psychiatrycznego została oskarżona o morderstwo. Postawa klientki i okoliczności zabójstwa kwestionują jej poczytalność oraz motyw zbrodni. Tymczasem Dębski dowiaduje się o włamaniu do domu, który odziedziczył po śmierci ojca. Podczas pobytu poza Warszawą zostaje wplątany w konflikt między myśliwymi a przybyszem, któremu miejscowi zastrzelili psa. Justyna chce wytoczyć proces swojej byłej kancelarii. Bartek postanawia zaangażować się w sprawę, licząc na to, że przy okazji dowie się, kto jest ojcem jej dziecka. Agata i Marek wciąż nie zdradzają nikomu swojego sekretu.

Występują

Zobacz także

Ładuję...