Komisarz Alex: Zabójcze misie (3)

serial kryminalny Polska 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Łodzi dochodzi do wybuchów w sklepach z zabawkami. Kiedy komisarz, podczas badania ruin lokalu, chce porozmawiać z jednym z gapiów - ten rzuca się do ucieczki. Alexowi udaje się go złapać.

Oglądaj w telewizji

Śr 7.08 0:20
TVP Serialelogo

Opis

Losy trojga pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, którzy z pomocą wiernego owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą kolejne śledztwa. Z pomocy czworonoga korzysta głównie jego partner, komisarz Bromski (Kuba Wesołowski), który gotów jest zrezygnować z regulaminu i procedur, aby schwytać poszukiwanych sprawców przestępstw. Pomagają mu policjanci, zasadnicza Lucyna (Magdalena Walach) i specjalista od wyszukiwania informacji, Puchała (Ireneusz Czop). Serial jest polską wersją popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej "Komisarz Rex", która pojawiła się na ekranie po raz pierwszy w 1994 roku.

W tym odcinku

W centrum Łodzi dochodzi do wybuchu w jednym z firmowych sklepów znanego producenta zabawek. Ładunek został umieszczony w jednym z pluszowych misiów. Właścicielka, Majewska, nie ma pomysłu, kto mógłby podłożyć bombę. Bromski wpada na trop gangu, który szantażuje łódzkich sklepikarzy. Udaje mu się aresztować szefa grupy. Wkrótce jednak dochodzi do kolejnej eksplozji w drugim sklepie z zabawkami. Policjanci zaczynają obawiać się, że mają do czynienia z unabomberem. Podczas badania ruin lokalu ich uwagę zwraca nerwowe zachowanie jednego z gapiów. Kiedy komisarz chce z nim porozmawiać, mężczyzna rzuca się do ucieczki. Z pomocą Alexa udaje się go złapać. Okazuje się nim były pracownik fabryki zabawek, którego jakiś czas wcześniej Majewska zwolniła z pracy.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...