Biała wizytówka

serial obyczajowy Polska
zdjęcie

Emisje w TV

Program archiwalny.

Serialowa wersja znanego z kina "Magnata". Poznajemy losy rodziny von Teussów między 1900 a 1935 rokiem. Miejscem akcji jest głównie pałac książąt pszczyńskich, gdzie rezyduje ostatni wielki potomek rodu von Teussów. Książę Hans Friedrich ma trzech synów, z których każdy wybierze zupełnie odmienną drogę życiową. Film ma znakomicie nakreślone tło historyczne - panowanie cesarza Wilhelma II, I wojna światowa, narodziny Niepodległej Polski, powstania śląskie, aż po coraz bardziej burzliwy okres narastania fali faszyzmu.

Występują

Ostatnie odcinki

Biała wizytówka: Zarząd przymusowy (6)

Franzel prosi sparaliżowanego ojca o złożenie podpisu pod skargą na rząd polski. Książę odmawia. Bolko zostaje aresztowany przez gestapo. W 1957 roku do Pszczyny przyjeżdża książę Konrad.

Biała wizytówka: Ślub przed pałacem (5)

Bolek i Marisca biorą ślub. Przyjęcie weselne w ogrodach przerywa ulewa, ale książę Hans Heinrich nie wpuszcza gości do środka. W kopalniach von Teussów zaczynają się strajki.

Biała wizytówka (4)

Książę odkrywa romans swojej żony i syna Bolka. Wybucha ogromny skandal.Przebywający w Niemczech Franzel dowiaduje się o całej sprawie podczas wiecu z udziałem Goebbelsa.

Ładuję...