Lalka

serial obyczajowy Polska
zdjęcie

Emisje w TV

Program archiwalny.

Warszawa, rok 1878. Przy Krakowskim Przedmieściu mieści się wielki sklep galanteryjny "J. Mincel i S. Wokulski". W czasie nieobecności właściciela, a jednocześnie przyjaciela, Stanisława Wokulskiego, sklep prowadzi pan Ignacy Rzecki. Pewnego dnia pryncypał wraca z zagranicy i przywozi znaczny majątek. Dorobił się go na dostawach dla wojska. Wkrótce zamożny kupiec zakochuje się w pięknej arystokratce Izabeli Łęckiej, i to staje się główną motywacją jego działań. Ona jednak widzi w nim tylko żałosnego parweniusza.

Występują

Ostatnie odcinki

Lalka: Dusza w letargu (9-ost.)

Stanisław nie potrafi zapomnieć o Izabeli. Pani Stawska przyjmuje oświadczyny Mraczewskiego. Wokulski znika. Krążą pogłoski, że wysadził się w ruinach zamku. Umiera stary subiekt Rzecki.

Lalka: Damy i kobiety (8/9)

Panna Izabela jest zachwycona koncertem Molinariego. Nie sprzeciwia się zalotom muzyka. Urażony Wokulski przestaje ją odwiedzać. Wąsowska mówi, że jest to odwet za jego wizyty u Stawskiej.

Lalka: Ciąg dalszy pamiętnika starego subiekta (7/9)

Wokulski, by zyskać względy Izabeli, decyduje się sprzedać sklep. Nowa właścicielka kamienicy, baronowa Krzeszowska, wytacza procesy dawnym lokatorom - studentom i pani Stawskiej.

Ładuję...