Teleman

Lalka

serial obyczajowy Polska
zdjęcie

Emisje w TV

Nd 7.06 18:05
TVP Historia logo
Ekranizacja powieści Bolesława Prusa. Warszawa po 1863 roku. Serial ukazuje dzieje nieodwzajemnionej miłości bogatego kupca, Stanisława Wokulskiego, do arystokratki Izabeli Łęckiej.

Warszawa, rok 1878. Przy Krakowskim Przedmieściu mieści się wielki sklep galanteryjny "J. Mincel i S. Wokulski". W czasie nieobecności właściciela, a jednocześnie przyjaciela, Stanisława Wokulskiego, sklep prowadzi pan Ignacy Rzecki. Pewnego dnia pryncypał wraca z zagranicy i przywozi znaczny majątek. Dorobił się go na dostawach dla wojska. Wkrótce zamożny kupiec zakochuje się w pięknej arystokratce Izabeli Łęckiej, i to staje się główną motywacją jego działań. Ona jednak widzi w nim tylko żałosnego parweniusza.

Występują

Ostatnie odcinki

Lalka: Dusza w letargu (9-ost.)

Stanisław nie potrafi zapomnieć o Izabeli. Pani Stawska przyjmuje oświadczyny Mraczewskiego. Wokulski znika. Krążą pogłoski, że wysadził się w ruinach zamku. Umiera stary subiekt Rzecki.

Lalka: Damy i kobiety (8/9)

Panna Izabela jest zachwycona koncertem Molinariego. Nie sprzeciwia się zalotom muzyka. Urażony Wokulski przestaje ją odwiedzać. Wąsowska mówi, że jest to odwet za jego wizyty u Stawskiej.

Lalka: Ciąg dalszy pamiętnika starego subiekta (7/9)

Wokulski, by zyskać względy Izabeli, decyduje się sprzedać sklep. Nowa właścicielka kamienicy, baronowa Krzeszowska, wytacza procesy dawnym lokatorom - studentom i pani Stawskiej.

Ładuję...