Spirala | odc. 4/8

(Engrenages)

serial kryminalny Francja 2005  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Sędzia Roban sądzi, że doradca ministra, Laborde, jest zamieszany w sprawę śmierci Eliny. Tony Simoes boi się, że jego brat Homer został zabity przez Freda i Bambiego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Paryż. Policja znajduje na podmiejskim wysypisku śmieci zwłoki młodej kobiety ze zmasakrowaną twarzą. Sprawą jej morderstwa zajmują się sędzia François Roban (Philippe Duclos), kapitan Laure Berthaud (Caroline Proust) i jej dwaj podwładni, Gilou (Thierry Godard) i Fromentin (Fred Bianconi). Współpracuje z nimi młody, ambitny prokurator Pierre Clément (Grégory Fitoussi). Wkrótce kobieta zostaje zidentyfikowana. Przy zwłokach funkcjonariusze odnajdują notes, w którym figurują nazwiska różnych wysoko postawionych ludzi. Jest wśród nich też najlepszy przyjaciel Clémenta, Benoît Faye (Guillaume Cramoisan), który dobrze znał zabitą.

W tym odcinku

Sędzia Roban podejrzewa, że doradca ministra, Arnaud Laborde, jest zamieszany w sprawę śmierci Eliny Andrescu. Zostaje on wezwany na przesłuchanie. Benoit Faye informuje Laborde'a, że stanowiący dowód w sprawie notes Eliny został skradziony. Tony Simoes boi się, że jego brat Homer został zabity przez swoich dwóch kolegów, Freda i Bambiego. Pierre Clement zleca swoim ludziom, by odnaleźli potencjalnych morderców. Laure ma zeznawać w sądzie w sprawie napadu rabunkowego. Broniąca jednego z oskarżonych adwokat Josephine Karlsson chce obarczyć winą policję.

Występują

Twórcy

Ładuję...