Detektyw Murdoch 5: Kto zabił wynalazcę? (6)

(Murdoch Mysteries 5: Who Killed the Electric Carriage?)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zostaje zamordowany konstruktor baterii niklowo-kadmowej. Jednym z podejrzanych jest James Pendrick, autor prototypu nowatorskiego pojazdu. Murdoch jest zafascynowany jego wynalazkiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Postępowy detektyw William Murdoch (Yannick Bisson) mieszka w Toronto w XIX wieku. Jest entuzjastą najnowszych zdobyczy nauki i techniki, które próbuje wykorzystywać w swojej pracy. Po ślubie przyjaciółki Julii Ogden (Helene Joy) Murdoch ze złamanym sercem wyrusza nad rzekę Klondike, gdzie trwa gorączka złota. Szybko porzuca jednak myśl o rozpoczęciu nowego życia. Czekają go kolejne zagadki kryminalne. Tym razem w ich rozwiązywaniu będzie mu pomagać młoda protegowana doktor Ogden, Emily Grace (Georgina Reilly).

W tym odcinku

Zostaje zamordowany wynalazca, który skonstruował baterię niklowo-kadmową. Jednym z podejrzanych jest konkurent ofiary, naukowiec James Pendrick. Opracował on właśnie prototyp pojazdu, który będzie mógł konkurować z projektem Henry'ego Forda. Kabina konstrukcji Pendricka przypomina kształtem pocisk pistoletu, porusza się szybko i cicho dzięki zastosowaniu pomysłowego zasilania. Zafascynowany nowoczesnym wynalazkiem detektyw Murdoch daje się namówić na przejażdżkę. Nie pozwala jednak, by przeszkodziło mu to w śledztwie. Tymczasem inspektor Brackenreid podejrzewa swoją żonę o niewierność. Wysyła konstabla George'a Crabtree na przeszpiegi.

Występują

Twórcy

Ładuję...