Ratownicy | odc. 11/13

serial obyczajowy Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Klod, Nina i Pery nadal są uwięzieni w jaskini. Podczas próby dotarcia do nich Hubert zostaje przygnieciony kamieniami. Dotrzeć może do niego tylko ktoś drobny i szczupły. Decyduje się Lara.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy i życia prywatnego ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Syn naczelnika pogotowia, Jana Tarnowskiego, studiujący prawo Staszek, zostaje oskarżony o pobicie wykładowcy, Pawła Rogulskiego. Profesor ma ma romans z jego dziewczyną. Chłopak dostaje wyrok w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Przerywa studia i wraca do Zakopanego, gdzie mówi o swoich kłopotach matce, Dorocie, ukrywając je przed ojczymem Witoldem. Podczas wyprawy w góry Staszek zauważa lawinę, która porywa Tamarę i Mateusza. Wzywa ratowników, a sam wyciąga Mateusza spod śniegu. Wkrótce schodzi druga lawina, która przysypuje ratownika, Barcioka. Żona mężczyzny, Hanka, leży w szpitalu, oczekując porodu ich dziecka. Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice Mateusza. Ojcem uratowanego chłopaka okazuje się Rogulski. Po całym zdarzeniu Staszkowi zdaje się, że widzi Tamarę na ulicy. Tymczasem urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury planują przeprowadzenie krzyżujących się dróg przez grunt należący do GOPR-u. Sprawi to, że ziemia zyska na wartości. Biznesmeni Janusz Kozak i Jacek Kacperski chcą to wykorzystać i skłonić ratowników: Jana, Piotra Rojka i Cezarego Bachledę do sprzedaży działki.

W tym odcinku

Klod, Nina i Pery nadal są uwięzieni w jaskini. W akcji ratowniczej nie uczestniczy Staszek, który na polecenie kuratora rozpoczął inną pracę. Z kolei Hubert zostaje przygnieciony kamieniami podczas próby dotarcia do poszkodowanych. Jan i jego współpracownicy dochodzą do wniosku, że do chłopaka ma szansę dotrzeć tylko drobna osoba, która przeciśnie się przez wąską szczelinę. Zadania podejmuje się Lara. Dorota zamierza poddać się leczeniu. Relacje między nią a córką ulegają poprawie. Justyna wyznaje wreszcie matce, że to Marek jest ojcem jej dziecka. Daria relacjonuje przebieg akcji ratowniczej w jaskini. Przy okazji poznaje szczegóły podejrzanego przetargu w Pogotowiu. Rojek wyjawia jej, że Cezary dopuścił się oszustwa. Olga dociera do siedziby sekty i odnajduje Norberta. Staszek i Justyna mają przewieźć rzeczy z mieszkania Jana. Na miejscu chłopak zauważa mężczyznę, którego podejrzewa o kradzież swojego komputera.

Występują

Twórcy

Ładuję...