Ratownicy | odc. 10/13

serial obyczajowy Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Klod, Pery, Nina i Gąsior schodzą do zamkniętej dla turystów jaskini. Podczas wyprawy dochodzi do wypadku. Cezary rozważa zatrudnienie Staszka na stałe w Pogotowiu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy i życia prywatnego ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Syn naczelnika pogotowia, Jana Tarnowskiego, studiujący prawo Staszek, zostaje oskarżony o pobicie wykładowcy, Pawła Rogulskiego. Profesor ma ma romans z jego dziewczyną. Chłopak dostaje wyrok w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Przerywa studia i wraca do Zakopanego, gdzie mówi o swoich kłopotach matce, Dorocie, ukrywając je przed ojczymem Witoldem. Podczas wyprawy w góry Staszek zauważa lawinę, która porywa Tamarę i Mateusza. Wzywa ratowników, a sam wyciąga Mateusza spod śniegu. Wkrótce schodzi druga lawina, która przysypuje ratownika, Barcioka. Żona mężczyzny, Hanka, leży w szpitalu, oczekując porodu ich dziecka. Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice Mateusza. Ojcem uratowanego chłopaka okazuje się Rogulski. Po całym zdarzeniu Staszkowi zdaje się, że widzi Tamarę na ulicy. Tymczasem urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury planują przeprowadzenie krzyżujących się dróg przez grunt należący do GOPR-u. Sprawi to, że ziemia zyska na wartości. Biznesmeni Janusz Kozak i Jacek Kacperski chcą to wykorzystać i skłonić ratowników: Jana, Piotra Rojka i Cezarego Bachledę do sprzedaży działki.

W tym odcinku

Młodzi Klod, Pery, Nina i Gąsior schodzą do zamkniętej dla turystów jaskini. Podczas wyprawy dochodzi do wypadku. Klod stara się pomóc uwięzionemu Gąsiorowi, jednak w rzeczywistości jego cel jest inny. Olga niepokoi się o Norberta, który nie daje znaku życia. Kobieta odreagowuje stres na Cezarym. Między małżonkami dochodzi do kłótni. Wkrótce policja ustala, że guru sekty przebywa niedaleko Szczecina. Staszek zauważa w prasie nekrolog niejakiej Tamary. Udaje się do prosektorium, by sprawdzić, czy na znalezionym w lesie ciele jest tatuaż. Jego zainteresowanie tajemniczą dziewczyną drażni Aśkę. Kobieta decyduje się wrócić do Warszawy. Cezary rozważa zatrudnienie Staszka na stałe w Pogotowiu. W tym samym czasie kurator znajduje młodemu Tarnowskiemu nową pracę. Burza prosi Jana, by ten wyjaśnił okoliczności wypadku helikoptera. Hubert zrywa z Darią. Urażona dziewczyna postanawia się zemścić.

Występują

Twórcy

Ładuję...