Teleman

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Braciszek i siostrzyczka

(Grimm's Finest Fairytales: Brüderchen und Schwesterchen)

baśń filmowa Niemcy 2008  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Rodzeństwo ucieka od swojej macochy. Na skutek rzuconego przez nią czaru braciszek zmienia się w jelenia. Siostrzyczka chce mu pomóc.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W ramach serii widzowie zobaczą najsłynniejsze baśnie niemieckich pisarzy, które doczekały się nowych ekranizacji, m.in. Królewnę Śnieżkę, Rumpelstiltskina czy Roszpunkę.

Kochające się rodzeństwo postanawia uciec od swojej macochy - złej wiedźmy (Andrea Sawatzki), w której domu było bardzo źle traktowane. Od tej pory braciszek (Hans-Laurin Beyerling) i siostrzyczka (Odine Johne) wędrują razem po lesie. Gdy czarownica zauważa zniknięcie dzieci, wpada w szał. Rzuca zły czar na wszystkie źródła i studnie. Gdy chłopiec pije wodę z jednego ze zbiorników, zmienia się w jelenia. Od tej pory jego siostra musi opiekować się nim w nadziei, że kiedyś odzyska on ludzką postać. Przez wiele lat żyją w drewnianej chatce w lesie. Pewnego dnia znajduje ich król (Jonas Jägermeyr), który zabiera rodzeństwo na zamek. Dziewczyna zostaje wkrótce żoną władcy. Jednak zazdrosna o szczęście jej i brata wiedźma szykuje kolejną pułapkę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...