Zagadki z przeszłości | sezon 1 odc. 15

(Relic Hunter: Affaire de Coeur)

serial przygodowy Francja/​Niemcy/​Kanada/​USA 2000  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sydney i Nigel jadą do Szkocji. Chcą w jednym z zamków odnaleźć ślady pary kochanków, pierwowzorów Romea i Julii. W zamczysku spotykają swego odwiecznego rywala, Francoise du Mariera.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Piękna profesor historii Sydney Fox (Tia Carrere) poszukuje zabytków i pamiątek z przeszłości. Znaleziska chce wykorzystać w swojej pracy naukowej. Na jej drodze stają bezwzględni poszukiwacze skarbów, którzy próbują wzbogacić się dzięki takim odkryciom. Na co dzień Sydney jest wykładowcą w amerykańskim Trinity College. Jej studentką i sekretarką jest Claudia (Lindy Booth), rozpieszczona i lekkomyślna córka jednego z fundatorów szkoły. W pracy pani profesor pomaga także wierny przyjaciel Nigel Bailey (Christien Anholt), typ intelektualisty, który woli ślęczeć w bibliotekach nad manuskryptami, niż znosić niewygody podróży.

W tym odcinku

Sydney i Nigel jadą do Szkocji. Chcą w jednym z tamtejszym zamków sprawdzić, ile prawdy jest w opowieści o parze młodych kochanków, którzy podobno byli pierwowzorami Romea i Julii. Z ich historią wiąże się legenda o dwóch obrączkach, które wymienili przed śmiercią. Na miejscu Sydney i Nigel odkrywają, że ponure szkockie zamczysko zostało zamienione na stylowy hotel, a w nim przebywa ich odwieczny rywal, Francoise du Marier.

Występują

Twórcy

Ładuję...