Ratownicy | odc. 5/13

serial obyczajowy Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Turystki Ewa i Marta jadąc wyciągiem, widzą chłopaka zjeżdżającego na desce ze spadochronem. Jego spadochron zaplątuje się w liny wyciągu. Zdenerwowana Marta dostaje ataku padaczki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kulisy pracy i życia prywatnego ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Syn naczelnika pogotowia, Jana Tarnowskiego, studiujący prawo Staszek, zostaje oskarżony o pobicie wykładowcy, Pawła Rogulskiego. Profesor ma ma romans z jego dziewczyną. Chłopak dostaje wyrok w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Przerywa studia i wraca do Zakopanego, gdzie mówi o swoich kłopotach matce, Dorocie, ukrywając je przed ojczymem Witoldem. Podczas wyprawy w góry Staszek zauważa lawinę, która porywa Tamarę i Mateusza. Wzywa ratowników, a sam wyciąga Mateusza spod śniegu. Wkrótce schodzi druga lawina, która przysypuje ratownika, Barcioka. Żona mężczyzny, Hanka, leży w szpitalu, oczekując porodu ich dziecka. Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice Mateusza. Ojcem uratowanego chłopaka okazuje się Rogulski. Po całym zdarzeniu Staszkowi zdaje się, że widzi Tamarę na ulicy. Tymczasem urzędnicy z Ministerstwa Infrastruktury planują przeprowadzenie krzyżujących się dróg przez grunt należący do GOPR-u. Sprawi to, że ziemia zyska na wartości. Biznesmeni Janusz Kozak i Jacek Kacperski chcą to wykorzystać i skłonić ratowników: Jana, Piotra Rojka i Cezarego Bachledę do sprzedaży działki.

W tym odcinku

Turystki Ewa i Marta jadą wyciągiem narciarskim. Nagle zauważają chłopaka zjeżdżającego w pobliżu na desce ze spadochronem. Wzbija się on w powietrze, lecz jego spadochron zaplątuje się w liny wyciągu. Zdenerwowana Marta dostaje ataku padaczki. Niezbędna okazuje się pomoc ratowników. Na miejscu zjawiają się "Kosa" i "Denis". Zawieszony chłopak zaczyna się dusić więc drugi z nich podejmuje decyzję o odcięciu go. W wyniku upadku spadochroniarz doznaje poważnych obrażeń. Staszek pomyślnie zdaje egzamin i zostaje przyjęty na staż w GOPR. Składa też na policji doniesienie o kradzieży. W szczerej rozmowie z Joanną opowiada jej o zaginionej Tamarze Taszer. Jan nadal jest w śpiączce. Norbert szantażuje Justynę. Jeśli nie pójdzie z nim do łóżka, chłopak doniesie na policję, że Staszek go pobił. Nastolatka o wszystkim mówi Markowi, który obiecuje zająć się sprawą. Dorota dowiaduje się, że może mieć raka piersi, lecz odmawia wykonania dalszych badań. Zbliżają się wybory na nowego naczelnika. Cezary postanawia poprawić swój wizerunek, wykorzystując do tego celu media.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...